Peptydy są wykorzystywane w dziedzinie kosmetologii.

Peptydy powstają w organizmach żywych w skutek chemicznej reakcji , która zwana jest biosyntezą białek. Peptydy, jakie są używane w kosmetologii pochodzą bardzo często z chemicznej reakcji wywołanej sztucznie poza żywym organizmem. W warunkach sztucznych powstają w specjalnie do tego celu przystosowanym laboratorium. Korzystne działanie peptydów w dziedzinie kosmetologii stosowane jest do pielęgnowania włosów i skóry. Peptydy budują tłustą skorupę na powierzchni włosa albo skóry a w ten sposób zapobiegają wydobywaniu się wody z komórek. Skóra albo włosy pozostaną dzięki nim o wiele dłużej nawilżona.

Peptydy mają także odżywcze działanie dla naszego organizmu. Skłaniają organizm do tego, by wytwarzał więcej odżywczych składników, co bardzo wpływa na ogólną poprawę zdrowia. Peptydy z dużym powodzeniem używane są w kosmetologii. Swoją niemałą sławę zawdzięczają przede wszystkim środkom przeciwzmarszczkowym. Stanowią ich skład a także pobudzają syntezę elastyny i kolagenu. W widoczny sposób pomagają nam wygładzić również bardzo głębokie zmarszczki. Pomimo, że swoje główne zastosowanie peptydy mają w dziedzinie kosmetologii to z powodzeniem używane są też w bliskiej branży. Cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród ludzi zajmujących się sportem.

Peptydy SARM redukują tkankę tłuszczową, wzmacniają mięśnie, zwiększają siłę i wytrzymałość, odbudowują tkanki jak i obniżają pojawiający się w organizmie stan zapalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *