Elewacją nazywamy zewnętrzną powierzchnię ściany domu.

Jedną z najważniejszych kwestii w domu jest to, żeby był on ciepły w zimne dni i przyjemnie chłodny w lecie. W ciepłych wnętrzach przyjemnie jest siedzieć podczas zimy, kiedy na polu panuje bardzo mroźno a także przyjemnie jest w lecie, gdy na zewnątrz słońce daje z siebie wszystko. W jednym oraz w drugim przypadku wiele ma do powiedzenia elewacja budynku. Elewacją nazywamy zewnętrzną powierzchnię ściany naszego domu lub innego budynku ze wszystkimi znajdującymi się na niej detalami.Post został przygotowany przez elewacyjnie.pl/

 

Przechodząc chodnikiem lub jadąc autem widzimy mijane elewacje budynków. Elewacje posiadają także różnorodne techniki wykończenia. I tak możemy spotkać elewację tynkową, co najczęściej się zdarza. Na niektórych terenach wiejskich mamy możliwość zazwyczaj spotkać drewniane elewacje, jak i elewacje z tworzywa sztucznego np. PCV albo z paneli. Czasem możemy spotkać elewacje z cegły lub z płytek klinkierowych, lub z naturalnego kamienia, a także elewacje wykonane ze szkła, które są dużo rzadziej wykonywane. Elewacja budynku uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Głównie od stylu a także gustu właścicieli budynku, oraz od zamożności gospodarzy domu. Duże znaczenie posiada też architektura obiektu, a także umiejscowienie działki, na której stoi dany budunek.

 

Ponieważ inna elewacja będzie przy ruchliwej ulicy, w momencie gdy istnieje wysokie ryzyko ochlapania naszego domu wodą z ulicy albo błotem. Zaś elewacja będzie na działce zlokalizowanej w pewnym oddaleniu od ruchliwej ulicy. Elewacja zewnętrzna może także różnić się w zależności od położenia ścian i z tego powodu frontowa ściana może mieć inne wykonanie niż pozostałe ściany budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *